وکیل جنایی

در این مقاله می خواهیم به بررسی نقش وکیل جنایی بپردازیم. اگر قصد انتخاب بهترین وکیل جنایی تهران را دارید به شما پیشنهاد می کنم که تا انتهای این مقاله با من همراه باشید. تا نکات ضروری و لازم در این زمینه را آگاهی پیدا نمایید.

وکیل جنایی چیست؟ ویژگی وکیل جنایی چیست؟

وکیل جنایی که به عنوان وکلای دفاع کیفری و مدافعان عمومی نیز شناخته می شوند، برای دفاع از افراد، سازمان ها و نهادهایی که به جرمی متهم شده اند، کار می کنند.

وکیل های جنایی پرونده های زیادی را تحت سیطره خود قرار می دهند از جمله، قتل، سرقت، تجاوز جنسی، مواد مخدر، اختلاس، جرایم مربوط به خشونت و….. .

دامنه فعالیت آنها شامل جلسات رسیدگی به وثیقه، قراردادهای مربوط به اقرار، محاکمه، آزادی مشروط، استیناف و اقدامات جبران خسارت پس از محکومیت است. گاهی اوقات وکیل کیفری به صورت اختیاری وکیل شخص می شود یعنی شخص با انتخاب خود یک وکیل کارآزموده را انتخاب می کند.

اما گاهی اوقات وکیل به عنوان وکیل تسخیری به فعالیت می پردازد. وکیل تسخیری به کسی گفته می شود که توانایی مالی برای پرداخت هزینه وکیل را ندارد و دادگاه یک وکیل تسخیری برای او انتخاب می کند.

وکیل جنابی

وکیل کیفری چیست؟

وکلای جنایی مسئول تعقیب یا دفاع از متهم به یک جرم کیفری هستند. آنها موظفند به شیوه ای بی طرفانه عمل کنند تا اطمینان حاصل شود که حقوق قانونی افراد تحت تعقیب رعایت می شود و با آنها رفتار عادلانه ای در برابر رفتار قانون صورت می گیرد.

حقوق جزا چیست؟

قانون جزا، جرایم کیفری و قواعد و رویه هایی را که هنگام ارتکاب این جرایم اعمال می شود، تعریف می کند. قوانین کیفری رفتارهای غیراخلاقی و تهدیدی برای رفاه عمومی و اموال آن را ممنوع می کند. این شامل همه چیز از قتل، سرقت و آتش‌سوزی گرفته تا جرایم موتوری، پولشویی و تروریسم است.

سیستم عدالت کیفری دارای تمرکز دوگانه است. خود قانون برای کنترل اعمال شهروندان استفاده می شود، اما به مردم کمک می کند تا متوجه عواقب اعمال خود باشند. این امر به این دلیل است که قوانین کیفری شامل مجازات متخلفان از این قوانین نیز می شود.

کارهایی که یک وکیل جنایی انجام می دهد چیست؟

دفاع جنایی

یک وکیل مدافع جنایی به کسی که مظنون یا متهم به یک جرم است کمک می کند و با ارائه پرونده خود در دادگاه اطمینان می دهد که از حقوق قانونی آنها حمایت می شود و در مورد آنها، محاکمه عادلانه خواهد بود. اگرچه نقش وکیل مدافع جنایی متفاوت است، وظایف معمولی یک وکیل عبارتند از:

وکالت متهمان در تمامی مراحل تعقیب کیفری، از تحقیقات پلیسی تا ارائه پرونده در دادگاه به عنوان وکیل.

ارائه مشاوره به مراجعین از طریق تلفن و حضوری

بررسی اسناد مربوط به یک جرم و پرونده (از جمله اظهارات شاهد، گزارش پلیس، گزارش پزشکی قانونی، سوابق پزشکی و غیره)

تحقیق، برنامه ریزی و بررسی امور

بازدید از زندان ها و پاسگاه های پلیس برای برقراری ارتباط با متهمان

تنظیم اسناد قانونی

ایجاد دفاع کامل، دقیق و قانع کننده برای متهم

نقش وکیل جنایی چیست؟

نقش وکیل از جمله نصیحت و آگاهی دادن به موکل خود، مشمول احتیاط است که بیشترین احتیاط را در خطاب به موکل خود بر او تحمیل می کند. به این ترتیب وکیل موظف است از یک طرف روند رسیدگی به پرونده و هزینه خدمات خود را به موکل اطلاع دهد. و از طرف دیگر در مورد شانس موفقیت پرونده خود، قوانین لازم الاجرا در مورد او، هرگونه راه حل قانونی را به اطلاع او برساند. که او ممکن است ادعا کند …

وکیل جنایی باید به شرط آموزش مستمر، خود را در جریان تحولات قانونی و فقهی قرار دهد تا اطلاعات دقیق و به روز را در اختیار موکل قرار دهد. در غیر این صورت، مسئولیت حرفه ای او ممکن است درگیر شود: برای مثال، او در واقع می تواند با اخطار، محرومیت از تمرین یا حذف از وکالت تنبیه شود.

اگرچه وکیل موظف به مشاوره و اطلاع رسانی و همچنین احتیاط است، اما موکل در رعایت یا عدم رعایت توصیه های وکیل خود مختار است و تصمیم به شروع یا عدم اقدام قانونی برای دفاع از منافع وی متعلق به او است.

اگر نیاز به یک وکیل کیفری کارامد دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده با ما درارتباط باشید. شما هم می توانید به صورت حضوری به دفتر جناب علی حاتمی را تشریف بیاورید و یا اینکه از طریق شماره مای های درج شده تماس حاصل فرمایید.

وکیل امور جنایی در تهران

وکیل امور جنایی کیست! به چه کسیوکیل امور جنایی در تهران گفته می شود؟ چه کسانی به او نیاز پیدا می کنند! آیا او می تواند وکالت هر پرونده حقوقی را برعهده خود گرفته و در بطن آن موفق شود؟ آیا تا به اکنون شده است که... (ادامه)

وکیل پایه یک دادگستری امور جنایی
وکیل پایه یک دادگستری امور جنایی

وکیل پایه یک دادگستری امور جنایی به چه کسی اطلاق می شود! یک وکیل جنایی حاوی چه خصوصیاتی است؟ چه افرادی به وکیل جنایی نیاز خواهند داشت! اصلاً تا به حال برای شما این اتفاق رخ داده است که به وکیل جنایی نیازمند ش... (ادامه)

بهترین وکیل جنایی تهران
بهترین وکیل جنایی تهران

در این متن  ما سعی می کنیم شما را با ویژگی‌ های بهترین وکیل جنایی تهران آشنا نماییم. حال آن که بهتر است خاطر نشان شویم، شما دوستان عزیز می توانید در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورا... (ادامه)

صفحات شبکه های اجتماعی ما
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید تا از اخبار جدید و جزئیات خدمات ما مطلع شوید