وکیل خلع ید

خلع ید به معنی رفع تصرف شخصی بر مال دیگری و خارج کردن آن از حالت غصبی می باشد. دعوا خلع ید در رابطه با اموال غیر منقول یعنی زمین، خانه و …. می باشد و اگر این اموال در تصرف کامل شخص مقابل باشد و شما اسناد و مدارکی در این زمینه دارید که شخص مقابل اموال شما را متصرف کرده می توانید با کمک یک وکیل خلع ید حرفه ای و متخصص اموال خود را پس گرفته و شخص غاصب را از تصرف اموال بازدارید.

خلع ید چیست؟ | وکیل تخلیه

اگر مالک یک ملک به هر دلیلی دیگر رضایتی بر این مسئله که ملک وی در تصرف شخصی دیگر باشد نداشته باشد، حال آن ملک اعمم از اراضی و انبیه باشد، می تواند به کمک وکیل ملکی و با ارائه دادخواست خلع ید به مراجع قانونی مراجعه کند تا به واسطه قانون تسلط شخص متصرف از املاک و اراضی خویش را از بین ببرد.

وکیل خلع ید

ماده 308 قانون مدنی غصب استیلا بر حسب غیر است به نحو عدوان است. و از آنجا که نامی از خلع ید در قانون مدنی برده نشده باشد. می توان با توجه به این ماده خلع ید را نوعی تصرف غاصبانه معرفی نمود. وکیل خلع ید با توجه به ماده 308 می تواند پرونده مربوط به خلع ید را در دادگاه پیش برده و دعاوی مربوطه را با توجه به اسناد و مدارک موجود به نفع موکل خود به اتمام برساند.

سه شرط اصلی برای اینکه بتوان برای طرح دعاوی خلع ید اقدام نمود وجود دارد. که اولی مالک بودن خواهان، بعدی تصرف خوانده و دیگری غیر قانونی و غیر مجاز بودن تصرف می باشد. اگر این سه شرط وجود داشت وکیل ملکی می تواند با تکیه بر این سه شرط حقوق موکل را به او بازگرداند و اموال غیر منقولش را در تصرف او در بیاورد.

نمونه دعاوی خلع ید :

  • خلع ید اموال مشاعی
  • خلع ید اموال مورثی

دعوای دیگری به عنوان دعوای تخلیه ید وجود دارد. که خوب است تفاوت آن را با دعوای خلع ید ذکر کنیم. خلع ید فقط مربوط به اموال غیر منقول است. اما تخلیه ید هم در مورد اموال منقول و هم در مورد اموال غیر منقول است و در رابطه با این اموال می توان با این عنوان دادخواست طرح دعوا در دادگاه نمود.

ارکان دعاوی خلع ید

دعاوی خلع ید دارای ارکانی است که در زیر به ذکر و توضیح آنها می پردازیم.

  • دعوای خلع ید به اموال غیر منقول یعنی زمین، خانه و … ارتباط دارد به همین جهت هم می بایست مال غیر منقول شخص ادعا کننده در تصرف کامل شخص غاصب بوده باشد.
  • موضوع و نکته دیگر این است که در رابطه با دعوای منقول از عنوان استرداد مال استفاده بشود و همچنین قابل طرح شکایت در دادگاه باشد.
  • اگر شخص متصرف به صورت کامل بر روی اموال تصرف نداشته باشد نمی توان با موضوع خلع ید به طرح شکایت پرداخت و می بایست با عناوین دیگری شکایت نمود.
  • نباید از قبل هیچ گونه اجازه ای بین دو طرف دعوا صورت بگیرد یا به صورت کلی اگر بگویم باید تصرف صورت گرفته به شکل عدوانی بوده باشد.

وکیل خلع ید به تمام ارکانی که ذکر شد آگاه و مطلع است. و می تواند با این آگاهی بیشترین کمک و راهنمایی را به شما داشته باشد .تا بتوانید اموال خود را پس بگیرید. و تسلط شخص متصرف را از روی اموال تان بردارید.

وکیل خلع ید متخصص

اگر از یک وکیل متخصص در زمینه خلع ید کمک بگیرید. مدت زمان طرح دعوی کاهش خواهد یافت و این مسئله موجب می شود تا وقت و زمان زیادی از طرفین دعوی ابطال نشود. همچنین با وجود وکیل ملکی دیگر نیازی به حضور مالک در هنگام اجرای حکم خلع ید نیست. اگر برای پرونده از وکیل خلع ید متخصص و حرفه ای کمک بگیرید حتی نیازی به اخذ دستور تخلیه از شورای حل اختلاف توسط خودتان هم نیست. به طور کل یک وکیل خلع ید مزایای زیادی برای پیشبرد بهتر پرونده دارد که بهتر است در مسیر پیش روی تان از او کمک بگیرید.

از آنجا که یک وکیل خلع ید متخصص دارای تجربیات و علم بسیاری در این زمینه است. پس گزینه خوبی برای بهتر انجام شدن شکایت و همچنین انجام امور مربوطه در سریع ترین زمان ممکن است. کاملا عاقلانه است که قبل از شکایت و هر کاری باید با یک وکیل خلع ید کاربلد مشورت داشته باشید. تا بتوانید آگاهی نسبی نسبت به شکایتی که قرار است صورت بگیرد به دست بیاورید.

بیشتر بخوانید:

هزینه‌ی دادرسی در دعوای خلع ید چگونه تعیین می‌شود؟

هزینه وکیل برای خلع ید
هزینه وکیل برای خلع ید

در این مقاله قصد داریم در مورد هزینه وکیل برای خلع ید صحبت کنیم. در ابتدا باید توضیح بدم که دعوای خلع ید چیست؟ دعوای ملکی حقوقی به دسته بندی های مختلفی تقسیم می‌شود. که دعوای خلع ید یکی از انواع آن است که وک... (ادامه)

صفحات شبکه های اجتماعی ما
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید تا از اخبار جدید و جزئیات خدمات ما مطلع شوید