وکیل خانواده

در چه مشکلاتی از وکیل خانواده استفاده کنیم؟ یکی از چالش های دنیای امروز قانون حمایت از خانواده می باشد. گروهی از وکلا به موضوعاتی از قبیل مباحث مربوط به ازدواج، مباحث مالی مربوط به دعاوی خانوادگی، دعواهای بین زن و شوهر و جد پدری و وصی، حضانت، ولایت، وصایت و طلاق و… می پردازند. اگر به دنبال وکیل خانواده خوب در تهران هستید و شماره وکیل خانواده نیاز دارید با ما در ارتباط باشید.

وکیل خانواده خوب درتهران

 وکیل خانواده کیست؟

گاهاً این سؤال مطرح می شود که اصلاً وکیل خانواده کیست؟ و به چه کسی اطلاق می شود! وکیل خانواده به فردی گفته می شود که متخصص و متبحر در بطن دعاوی خانوادگی است. دعاوی خانوادگی نیز به آن قسم از دعاوی اطلاق می شود که ویژه روابط خانوادگی و شخصی بین اشخاص حقیقی است و برخلاف آن قسم از دعاوی کیفری است که منوط بر جرایم و مجازات ها هستند. از سویی برخلاف دعاوی منوط بر اموال و مالکیت است. چرا که این دعاوی اختصاص به روابط خانوادگی و شخصی در میان اشخاص دارد و اغلب ناشی از احوال شخصیه آنها می باشد.

 وظایف وکیل خانواده چیست؟

 • ابتدایی‌ترین وظیفه وکیل خانواده این است که به گونه ای تخصصی از مؤکل خویش در بطن دعاوی خانوادگی دفاع نماید. به عنوان مثال؛ چنانچه که بانویی خواستار اخذ نفقه و مهریه و پس از آن طلاق گرفتن از همسر خود می باشد و در پایان مایل است حضانت فرزند خویش را خود برعهده گیرد، وکیل خانواده میبایست تمامی ابعاد پرونده را در نظر گرفته و از مؤکل خود دفاع نماید.
 • پیگیری پرونده به شیوه مطلوب و ارائه داشتن اطلاعات و جزئیات منوط بر روند پرونده در دعاوی خانوادگی از دیگر وظایف حائز اهمیت یک وکیل خانواده است.
 • از منظر اخلاقی یک وکیل خانواده در چهارچوب اختیارات وکیل دادگستری مکلّف به حفظ اسرار منوط بر مؤکل خود است و میبایست از تبانی با طرف مقابل آن پرونده امتناع ورزد.
 • ولیکن حائز اهمیت ترین نکاتی که در ارتباط با وکیل خانواده وجود خواهد داشت، این است که او باید حداکثر تلاش خود را در راستای برقراری صلح و سازش میان طرفین دعوا به کار گیرد. به گونه ای که از تشدید اختلاف میان آن دو امتناع ورزد و صرفاً منافع مادی و مالی خود را مدّنظر قرار ندهد.

 دریافت مشاوره از وکیل خانواده

به هنگام دریافت مشاوره از وکیل خانواده تمامی ابهامات موجود در ذهن شما در ارتباط با دعوی خانوادگی برطرف خواهد شد. به گونه ای که شما می توانید پرونده خود را از تمامی جوانب موجود بررسی کنید. پس اگر شما از آن دسته از افرادی می باشید که نسبت به قوانین و مقررات دعاوی خانوادگی اطلاعات کافی در اختیار خود ندارید، پیشنهاد می کنیم از دریافت مشاوره از وکیل خانواده بهره مند شوید.چگونه یک وکیل خوب برای طلاق و خانواده پیدا کنیم؟

 مزایای استفاده از وکیل خانواده خوب درتهران برای دعاوی خانوادگی چیست؟

یکی از حائز اهمیت ترین دعاوی خانوادگی مربوط به پرونده های طلاق می باشد. چه طلاق از جانب مرد باشد و چه از جانب زن. (البته بر همگان شفاف است طلاق در شرع مقدس اسلام به دست مرد است و گرفتن طلاق از سوی زن کاملاً تخصصی بوده و مسیر دشواری در پیش دارد.)

مزایای استفاده از وکیل خانواده خوب درتهران این خواهد بود که می تواند سیر طلاق را با توجه به آگاهی و علم و تجربه و آشنایی با رویه دادگاه پیش ببرد. تنها مزایای بهره گیری از وکیل خانواده در مسائل طلاق خلاصه نمی شود و بسیاری از موضوعات را شامل می شود. شما می توانید در صورت بروز مشکل در هر یک از موضوعات خانوادگی با ما تماس حاصل فرمایید.

 در چه دعواهایی می توان از وکیل خانواده استفاده کرد؟

شما می توانید در طرح دعواهای زیر به یک وکیل خانواده بسنده کنید؛

 • انحلال نکاح
 • مطالبه مهریه
 • شروط ضمن عقد نکاح
 • حضانت فرزند مشترک و ملاقات او
 • سلب حضانت و لغو آن از جانب یکی از طرفین
 • نفقه و هزینه های مربوط به زندگی زوجه
 • مطالبه نمودن نفقه نزدیکان و اقارب
 • الزام به تمکین زن و اثبات نشور در مراجع صالح
 • نامزدی و خسارت حاوی از برهم زدن نامزدی
 • مطالبه و استرداد جهیزیه از جانب زوجه
 • تهیه مسکن به صورت مستقل
 • و… .

 هزینه وکیل خانواده خوب درتهران چقدر است؟

حق الوکاله وکیل خانواده بنابر آیین نامه حق الوکاله و معاهده میان دو طرف معین می شود. به همین دلیل است که هزینه وکیل در هر شهر و نسبت به یک دیگر متفاوت می باشد. چرا که معاهده میان وکیل و مؤکل در ارتباط با هزینه وکیل خانواده کاملاً معتبر و قانونی است.

 چگونه یک وکیل خوب برای طلاق و خانواده پیدا کنیم؟

بهترین مکانی که ما می توانیم به یک وکیل خوب دسترسی داشته باشیم، مؤسسه های حقوقی است. البته برخی از وکلا هم هستند که به صورت تکی و انفرادی مشغول به ادامه‌ فعالیت خود می‌ باشند و آنها هم می توانند یک وکیل خوب به حساب آیند. حال آن که شما می توانید با انجام تحقیقات بسی کوتاه و کم کارهای خوب و بد وکیل را سنجیده و بهترین را انتخاب کنید.

نکته‌هایی از طلاق، مهریه و حضانت فرزند در یک نگاه-وب سایت وکیل حاتمی راد
نکته‌هایی از طلاق، مهریه و حضانت فرزند در یک نگاه

جهت کسب آشنایی بیشتر در ارتباط با ننکته‌هایی از طلاق، مهریه و حضانت فرزند در یک نگاه، با ما همراه باشید.طلاق خلع طلاقی می باشد که زوج از زوجه خود متنفّر است. در این هنگام میبایست مهریه یا مالی را به زوج ... (ادامه)

6 راه برای طلاق به درخواست زن-وب سایت وکیل حاتمی راد
6 راه برای طلاق به درخواست زن

با وجود این موضوع که غالباً طلاق به اراده مرد رخ می دهد ولی در موارد و شرایطی زوجه هم می تواند درخواست طلاق را ارائه دهد،6 راه برای طلاق به درخواست زن وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم. گرچه که همسر وی ... (ادامه)

حق مشاوره وکیل امور خانواده چگونه است؟
حق مشاوره وکیل امور خانواده چگونه است؟

وکیل خانواده هم یکی از انواع وکلا محسوب می شود. حال آن که وی دائماً به دادگاه خانواده می رود و در اقسام گوناگون دعاوی خانوادگی که جنبه های حقوقی و قضایی به خود گرفته اند، تخصص و تبحر دارد. ممکن است این پرسش ذه... (ادامه)

بهترین وکیل طلاق در تهران
بهترین وکیل طلاق در تهران

بدون شک و تردید هر یک از ما در روند زندگی خود نیازمند دریافت مشاوره در ارتباط با موضوعات خاصی چون؛ طلاق خواهیم بود. به همین دلیل دسترسی به بهترین وکیل طلاق در تهران می تواند مشکلات ما را به مقدار قابل ملاحظ... (ادامه)

مشاوره تلفنی با وکیل خانواده
مشاوره تلفنی با وکیل خانواده

مشاوره تلفنی با وکیل خانواده یکی از خدمات بسیار مؤثری می باشد که به واسطه‌ وکلا و مشاوران کارآمد بسیاری از مؤسسات حقوقی برای درخواست کنندگان در نظر انگاشته شده است که آن ها بتوانند در مدّت زمانی بسیار کوتاه... (ادامه)

شماره وکیل خانواده در تهران
شماره وکیل خانواده در تهران

هم اکنون بخش بسیاری از اشخاص چنین ترجیح می دهند که به هنگام بروز مشکلات و حتی پیش از آغاز زندگی با رجوع به یک وکیل خانواده و تماس با شماره وکیل خانواده در تهران آن ها را حل و فصل نموده و از وسعت آن پیش گ... (ادامه)

وکیل خانواده خوب در تهران
وکیل خانواده خوب در تهران

هم اکنون با توجه به موقعیت اقتصادی و اجتماعی کمتر خانواده ای می باشد که به نوعی درگیر حواشی پرونده های قضایی نشده باشد. بدیهی می باشد که تمامی افراد از تسلط کافی نسبت به قوانین و مقررات ماهوی و شکلی برخور... (ادامه)

صفحات شبکه های اجتماعی ما
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید تا از اخبار جدید و جزئیات خدمات ما مطلع شوید