مقالات

قانون مسئولیت مدنی و هر آنچه باید بدانید!-وب سایت وکیل حاتمی راد
قانون مسئولیت مدنی و هر آنچه باید بدانید!

برای پی بردن به قانون مسئولیت مدنی و هر آنچه باید بدانید!همراه ما باشید. زمانی که یک فردی با دیگری رابطه معاهده ای ندارد، ولو در این میانه ها به شخصی دیگر خسارت وارد نموده است، مکلّف خواهد بود خسارت وارده... (ادامه)

کار موسسات حقوقی چیست؟-وب سایت وکیل حاتمی راد
کار موسسات حقوقی چیست؟

کار موسسات حقوقی چیست؟ شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که کار موسسات حقوقی چیست؟ بله، اگر که حدس زده باشید کار موسسات حقوقی چون یک رابط بین وکیل و مؤکل است، کاملاً حدس شما درست است. موسسه حقوقی در حیطه ... (ادامه)

نحوه تنظیم و ثبت لایحه دفاعیه
نحوه تنظیم و ثبت لایحه دفاعیه

تنظیم لایحه دفاعیه یک موضوع کاملاً تخصصی می باشد. بدین معنا و مفهوم که هرچند هریک از دوطرف دعوا می توانند اقدام به ثبت لایحه دفاعیه کنند، بهتر می باشد از مشاوره حقوقی و خدمات وکلای دادگستری در این راب... (ادامه)

راه های اعتراض به رأی دادگاه؛-وب سایت وکیل حاتمی راد
راه های اعتراض به رأی دادگاه

راه های اعتراض به رأی دادگاه، حاوی شیوه ی عادی و فوق العاده می باشد. واخواهی به همراه تجدید نظر خواهی، از جمله شیوه های عادی و همچنین فرجام خواهی، اعاده دادرسی و اعتراض از سوی شخص ثالث از شیوه های فوق العاد... (ادامه)

ابطال سند رسمی چیست؟

به گونه ای کلّی یک سند رسمی دارای اعتبار قانونی می‌ باشد. زیرا به واسطه ی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و براساس قانون به گونه ای رسمی و قانونی ثبت شده سپس تنظیم و صادر می شود. ولی گاهاً امکان دارد به ... (ادامه)

شرایط اعاده دادرسی چیست؟-وب سایت وکیل حاتمی راد
شرایط اعاده دادرسی چیست؟

وقوع هر گونه اشکال در دادرسی نیازمند وارسی دوباره پرونده می باشد. اعتراض به حکم صادره قطعی و تقاضای پیگیری پرونده های به پایان رسیده، به واسطه ی اعاده دادرسی ممکن خواهد بود. اعاده در کلمه به معنا و مفهوم ب... (ادامه)

نکاتی درباره مجازات مزاحمت تلفنی در ایران-وب سایت وکیل حاتمی راد
مجازات مزاحمت تلفنی در قانون ایران چیست؟

با شیوع و وسعت دستگاه های مخابراتی و ارتباطی چون؛ تلفن، قانون گذار در سال ۱۳۷۵ ایجاد مزاحمت با این قبیل از دستگاه ها را در بطن ماده‌ ی ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵ جرم انگاری نموده است. ما در این... (ادامه)

تفاوت و فرق تخلیه ید و خلع ید در چیست؟
تفاوت و فرق تخلیه ید و خلع ید در چیست؟

امکان دارد که فردی بدون کسب اجازه شما در ملک شما زندگی نماید و یا آن که مستأجر شما با اتمام مهلت قرارداد اجاره خود همچنان به بهره گیری از خانه شما مصر باشد و آن را به شما تسلیم ننماید. در مورد اوّل فرد غا... (ادامه)

صفحات شبکه های اجتماعی ما
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید تا از اخبار جدید و جزئیات خدمات ما مطلع شوید