مقالات

صلح سرقفلی به چه صورت است؟

یکی از انواع صلح نامه ها که می توان به آن اشاره کرد، صلح نامه سرقفلی است.  اما صلح سرقفلی به چه صورت است؟ صلح سرقفلی در واقع صلح نامه ای است که به منظور منتقل کردن حق سرقفلی از آن استفاده می شود. در واقع نم... (ادامه)

شکایت از قضات

امکان دارد قضات در امر قضاوت دچار اشتباه، خطا و تخلف شوند و به این واسطه به افرادی ضرر وارد نمایند، ضرر و خسارتی که به این وسیله توسط قضات به افراد وارد می شود از دید قانون گذار پنهان نمانده است و برای... (ادامه)

طلاق اهل سنت به چه صورت است؟
طلاق اهل سنت به چه صورت است؟

به پایان دادن نکاح دائم و جدایی قانونی و شرعی زوجین طلاق می گویند. به صورت کلی بررسی احوال شخصی افراد مانند طلاق، نکاح و ارث بر اساس قوانین مذهب زن و شوهر انجام می پذیرد. از نگاه مذهب ها و با استناد به آ... (ادامه)

پابند الکترونیکی چیست؟

پابند الکترونیکی چیست؟ در واقع، پابند الکترونیکی نوعی دستگاه ردیاب یا جی پی اس است که امکان ردیابی موقعیت مکانی مجرم را فراهم می کند. پابند الکترونیکی به وسیله ی دستگاه مانیتورینگ مورد کنترل و نظارت و بر... (ادامه)

آیا دست فروشی جرم است؟

امروزه تعداد افرادی که در گوشه های مختلف خیابان ها دست فروشی می کنند، در حال افزایش است. اگر برای شما هم جای سوال است که دست فروشی عملی مجرمانه است یا خیر حتماً این مطلب را بخوانید. اول از همه، قبل از ا... (ادامه)

عقد جعاله و اقسام جعاله
عقد جعاله

در این مقاله قصد داریم که اطلاعاتی درباره ی عقد جعاله و اقسام جعاله در اختیارتان قرار دهیم. جعاله در لغت به معنی دستمزدی است که فرد در قبال انجام کار معینی دریافت خواهد کرد. در متون حقوقی به آن عقد جعا... (ادامه)

محجور کیست، انواع حجر

یکی از مباحت اساسی علم حقوقی، مبحث مربوط به محجور و انواع حجر می باشد. اگر شما هم میخواهید بدانید که محجور کیست، انواع حجر را مورد بررسی قرار دهید، در ادمه این مطلب با ما همراه باشید. محجور به چه فردی ... (ادامه)

ماهیت توکیل و تاثیر فوت یکی از وکلا در قوام عقد وکالت
ماهیت توکیل و تاثیر فوت یکی از وکلا در قوام عقد وکالت

وکالت در جوامع از جنبه های مختلف اهمیت زیادی پیدا می کند. افراد برای انجام اعمال حقوقی مثل فروش یا اجاره و یا … به دیگری وکالت می دهند و در ضمن آن ، حق توکیل هم اعطا می کنند. و حتی ممکن است در میان... (ادامه)

صفحات شبکه های اجتماعی ما
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید تا از اخبار جدید و جزئیات خدمات ما مطلع شوید